image

Doğalgaz Tesisatı Yapılma Aşamaları Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğalgaz tesisatı yapım aşamalarından söz etmeden önce doğalgaz hakkında bilgi vermemiz sağlıklı olacaktır. Öncelikle doğalgaz fosil kaynaklı ve yanıcı bir gaz karışımı olma özelliğini gösterir. Fosil kaynaklı olması sebebiyle yer altından temin edilir. Renksiz oluşu ve zehirli gazları içermeyişi en bilinen özellikleridir. Enerji sağlamak için kullanılan bu gaz ev ve iş yerlerinde en çok tercih edilen sistemler arasındadır. Enerjinin sağlıklı bir şekilde projelendirilmesi için doğru bir tesisat sistemi anahtar noktadır. Hem güvenilir hem temiz oluşuyla bu projelendirmelerde alanında uzman bir firmayla çalışmak önem kazanır. Çünkü doğalgaz sistemlerinde oluşabilecek herhangi bir gaz kaçağı meydana gelebilecek en büyük risktir. Tesisatın projelendirilme ve montaj aşamasında uzman mühendisler tarafından sıkı kontroller yapılmalı ve hata olup olmadığı denetlenmelidir. Öte yandan güvenlik ekipmanlarının projede doğru bir şekilde kullanılması ve proje detayındaki malzemelerin 1. Sınıf kalite malzemeler olması mutlaka önemlidir.

Doğalgaz kullanımı için hangi şartlar gerekiyor?

Projelendirme ve kurulum işlemlerini yapacak firmanın yetkili ve Doğalgaz şirketi tarafından onaylı olması gereklidir. Bu konuda yetkili bir firma ile anlaştığınızdan emin olmalısınız. Bunun haricinde binanıza yakın bir şekilde konumlanan doğalgaz hattının olması gereklidir. Günümüzde hemen her yere doğalgaz hattı getirilerek bu eksikler tamamlanmaya devam edilmektedir. Bağlantının sağlanması için yapmanız gereken diğer şey başvurudur. Binanızın hattan gelen gazı kullanabilmesi için gereken iç tesisatı bulundurduğundan emin olmalısınız. Ek olarak abone olarak doğalgazınızın açılması için gereken diğer işlemleri tamamlamalısınız. Doğalgaz tesisat yapım aşamalarıyla beraber gereken söz konusu bu işlemlerde yetkili bir firmayla anlaştığınızda gereken işlemleri kolayca öğrenebilirsiniz. 

Doğalgaz tesisatı yapılma aşamaları nelerdir? Nelere dikkat edilmelidir?

Doğalgaz tesisatının oluşturulabilmesi için gereken ilk aşama proje aşamasıdır. Bu aşamada tesisatın öncelikle hazırlanmasında görev alınır. Eğer projelendirme başarılı bir şekilde tamamlanırsa ardından döşenme aşamasına geçilir. Proje ile döşeme aşamaları için doğalgaz kullanım şartlarının sağlanıyor olması ve gereken onayların alınıyor olması önem kazanır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus projelendirme çizim ve montaj işleminin yetkili firmaya yaptırılmasıdır. Uzman mühendisleriyle yıllardır Doğalgaz tesisatı hizmeti sunan Derya Doğalgaz firmamız ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik