Merkezi Kaskad Sistem

Merkezi Kaskad Sistem

Merkezi ısıtma sistemi denildiğinde akıllara ilk olarak merkezi kaskad sistem denir. Kazan dairelerinin yerini alarak binanın ısıtılmasını sağlayan sistemler bütünü olarak özetlenebilir. Aynı zamanda yoğuşmalı kaskat sistemi olarak da bilinmektedir. Özellikle ısınma için binaların merkezi sistemi tercih etmesi ve bir kazan dairesi kurmak oldukça masraflı olabilir. Birçok bina artık kazan masraflarının pahalılığı gibi ekonomik sebeplerden dolayı artık merkezi kaskad sistemine geçmiştir. Çok katlı binalarda bu tür sistemlerin kullanılması doğalgaz masraflarını azaltmakta ve kullanıcılarına tam performans sunmaktadır. 

Sistemin büyüklüğü ile kombi sayısı doğru orantılı olarak artacaktır. Sistemin en önemli özelliği gerektiğinin dışında gaz kullanmamasıdır. Bu durum ise sarfiyatların önüne geçerek kullanıcıların uzun vadede oldukça ekonomik açıdan kazanç sağlamasına olanak tanır. Sistemin temel elemanları denge kabı, bağlantı elemanları, kontrol ünitesi, sirkülasyon pompası gibi teknik parçalardır. Bunun yanı sıra her sistemde olduğu gibi güvenlik ekipmanlarına sistemde yer verilmiştir. 

Merkezi kaskad sistem ile ısıtmaya geçen binalar oldukça hızlı bir şekilde ısınmaktadır. Sistemin sağlıklı bir şekilde işleyişi için doğru projelendirilmesi ve bakımlarının yapılması önemlidir. Kaskad sisteminin projelendirilmesi ve döşenmesi konusunda hizmet veren Derya İklimlendirme Mühendislik firmamız, aynı zamanda bakım ve onarım işlemlerini de yapmaktadır. Profesyonel hizmet veren mühendislerimiz sistemin içerisinde yıllar sonra oluşabilecek pislik tutucuların giderilmesini sağlar. Bunun yanı sıra kireç ve pasları ortadan kaldırarak sistemden %100 verim ile yararlanmanıza imkan tanır. En başından kurulum ve döşeme işlemlerini firmamıza yaptırdığınız takdirde oldukça uygun bir teklifle projenizi hayata geçirmekteyiz. Böylece gereksiz masraf yapmayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik