Yangın Spring Tesisatı

Yangın Spring Tesisatı

Yangın spring tesisatı aynı zamanda yağmurlama sistemi olarak bilinmektedir. Söz konusu bu tesisatlarda amaç yangına en erken sürede müdahale edilmesini sağlamaktır. Sistem en basit şekilde yangının kontrol altına alınması için belirli bir miktar suyun boşaltılması olarak tanımlanabilir. Yangın Spring Tesisatlarının en önemli özelliği acil durumlarda devreye girerek zaman kazanılmasını sağlamaktır. Örneğin bir bina içerisinde acil durum fonksiyonları devreye girdiğinde, itfaiye çağırılana kadar geçen süre içerisinde yangına ilk müdahale sağlanır. 

Sistemler bütününe baktığımızda yağmurlama başlıkları, alarm zili ve acil durum güç kaynağı gibi çeşitli ekipman parçalarını görebiliriz. Tüm bu parçaların TS EN 12259 standartlarına uygun olması büyük önem taşımaktadır. Tesisatın büyüklüğü ve konumlanması ise yapı yüksekliği, yapının türü(alışveriş veya eğlence merkezleri gibi) gibi değişkenlere bağlı olarak belirlenir. Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik uyarınca belirlenen bu standartlar can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Derya İklimllendirme Mühendislik firmamız bünyesindeki alanında uzman mühendislerimiz Sprinkler projesini hazırlamaktadır. Yağmurlama sisteminde tasarım yoğunlukları, yangın dolapları ve hidrant sistemleri, öte yandan bu sistemler için gereken su miktarı ve branşman sayısı hesaplamaları gibi birçok detay proje kapsamında şekillenir. Yangının henüz büyümeden söndürülmesi ve can kayıplarına yol açmaması için bu tesisatların uygun şekilde hazırlanması gereklidir. Ek olarak tesisatın düzenli olarak kontrollerinin sağlanması, gerektiği durumlarda bakım ve onarım işlemlerinin yapılması hizmetlerini firmamız bünyesinde sunmaktayız. Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik