Hidrofor Sistemleri

Hidrofor Sistemleri

Hidrofor sistemleri aynı zamanda su deposu bağlantılı sistemler olarak da bilinmektedir. Genellikle çok katlı yapılarda kullanılan bu sistemler, binanın su gereksinimini karşılamaya yönelik durumlar için tasarlanmaktadır. Bazı durumlarda tesisat içerisinde su deposu ve hidrofor sistemi ayrı olarak yer alırken bazen birlikte de kullanılabilir. 

Sistemin işleyişinde basınçlandırma deposu kullanılarak suyun istenilen yüksekliğe ulaştırılması ve bunu için otomatik olarak devreye giren silindirik depolu pompalama ekipmanları kullanılmaktadır. Tasarım açısından pompalar sıralı veya çoklu olarak tercih edilebilir. Öte yandan frekans konvertörlü ve sabit debili sistemlerin bulunduğunu söylemekte yarar vardır. Hidrofor sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus basınç standartlarının doğru bir şekilde ayarlanmasıdır. Aynı zamanda meydana gelebilecek herhangi bir arıza veya güvenlik durumuna karşı basınç sensörü arızası düzeneğinin kurulu olması gereklidir. 

Teknik özellikleri açısından hidrofor montajında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bunlar hidroforun emiş çapının küçültülmemesi, emiş hattında minimum ekipmanın kullanılması veya sıcaklık aralığına göre model belirlenmesi olarak sıralanabilir. Hidrofor seçiminin doğru bir şekilde belirlenmesi için elektrik şebekesi, debi ve basma yüksekliği gibi teknik hesaplamalar kullanılmaktadır. Derya İklimlendirme ve Mühendislik firmamızın alanında uzman mühendisleri, hidrofor montajı ve bakım onarımı gibi alanlarda hizmet vermektedir. Sunduğumuz tüm hizmetlerde ve kullandığımız tüm ekipmanlarda firmamızın güvencesi altında olduğunu bilmelisiniz. Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için lütfen iletişime geçin. 

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik