Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri günümüzde birçok ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Sistemin en önemli özelliği düşük maliyetlerle kurularak verimli çözümler sunmasıdır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle beraber sistemin performansı büyük ölçüde arttırılarak akıllı evlerinde odak noktası haline gelmiştir. 

Yerden ısıtma sistemleri denildiğinde akıllara ilk olarak sulu alttan ısıtma gelmektedir. Sıkça tercih edilen bu ısıtma sistemi zeminin altına döşenir. Sistem ise borular ve gerekli izolasyon malzemelerinden oluşur. Polimer borular içerisinde taşınan su yerden ısıtmayı mümkün kılar. Boru çapları 14-20 mm arasındadır. Buna ise kolektörler aracılık eder. Diğer önemli parça olan modülasyon panelleri ise sistemin sağlıklı bir şekilde işlemesi için gereklidir. Derya İklim Mühendislik firmamız bünyesinde yerden ısıtma projelendirmesi yapan mühendislerimiz, bu alanda sizlere profesyonel hizmet vermeye hazırdır. Evinizin büyüklüğü, yerden ısıtmanın gerçekleştirileceği m2 ve ne kadar yapı malzemesi gideceği gibi detaylar öncelikli olarak belirlenir. Ardından projelendirme işlemine başlanılır. Sistemin projelendirilmesiyle beraber montaj işlemlerine geçilir. Bu sistemin en büyük avantajı ısınma maliyetlerini düşürmesidir. Eviniz yerden ısındığı için oldukça iyi bir fiyat avantajı sunar. Başta kurum maliyetleri açısından sistem hakkında kararsız kalabilirsiniz. Ancak yerden ısıtmaya geçtiğiniz zaman ekonomik açıdan kar elde edeceğinizi unutmamalısınız.

Söz konusu yerden ısıtma sistemleri olduğunda en çok merak edilen sorulardan birisi hangi zeminlere döşenebileceğidir. İş yerlerinde, evlerde ve çeşitli yaşam alanlarında tercih edilen bu sistemin kullanım alanı çok geniştir. Doğal olarak hiçbir zemin fark etmeksizin döşeme işlemi uygulanabilir. Parke, mermer, fayans veya doğal taş gibi zeminler yerden ısıtma sistemi için uygundur. Bununla beraber zemin konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik