Sıhhi Tesisat

Evlerimizde bulunan sıhhi tesisat elemanları temiz suyun kaynaktan alınarak pis suyun boşaltılması için gereken hatlardır. Söz konusu bu hatlar lavabolar, klozetler, giderler, banyo küvetleri veya evyeler gibi birçok yerde bulunmaktadır. Aynı zamanda evlerimizde en sık karşılaşabileceğimiz sorunlar genellikle sıhhi tesisat arızaları sebebiyle ortaya çıkar. Örneğin gider tıkanmaları, lavabodan gelen kötü koku, tesisat sızıntıları veya contaların gevşemesi gibi durumlar sıhhi tesisat elemanlarının doğru yapılandırılmamasından dolayı meydana gelir. 

Sıhhi tesisatta en önemi konulardan birisi boruların doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve kaliteli malzemelerden yapılmış olmasıdır. Eğer borulardan birisinde işlevsel anlamda teknik arıza yaşanırsa bu durum tüm sistemi doğrudan etkileyebilir. Bu yüzden sıhhi tesisatın evin can damarı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bir sıhhi tesisatta olması gereken diğer özellik basınç dengesinin ayarlanmasıdır. Örneğin bir sıhhi tesisatta suyun hızlı bir şekilde yükselerek basınç yapması diğer tesisat elemanlarının zorlanmasına ve gürültülü çalışmasına sebep olabilir. Öte yandan sıhhi tesisatın kurulumunda ideal su sıcaklığı 7-12 derece arasındadır. Suyun berrak bir şekilde akması, kokusunun olmaması ve sertlik standartlarına uygun bir şekilde ayarlanması kurulum esnasında aranan özellikler arasında yer almaktadır.

Bilindiği üzere evin tüm alt yapısını ilgilendiren sıhhi tesisatların uzun ömürlü olması için bazı önlemlerin en başından alınması gereklidir. Eğer gereken şartlar kurulum esnasında sağlanırsa tesisat problemlerinin önüne kolaylıkla geçilebilir. Ayrıca meydana gelebilecek herhangi bir arıza esnasında tesisat borularına kolayca erişim sağlanarak arıza büyümeden çözülebilir. Bu sebeple sıhhi tesisat kurulumu ve sıhhi tesisat onarımı hizmetlerini Derya İklimlendirme Mühendislik kalitesiyle sunmaktayız. Profesyonel ekibimiz sizler için sıhhi tesisat kurulumunu gerçekleştirirken doğru projelendirme ile maliyetlerinizi azaltır. Aynı zamanda onarım işlemlerinde sorunların kökten çözümünü sağlayarak zamandan kazanmanızı sağlar. Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik