Yangın Tesisatı

Yangın Tesisatı

Yangın tesisatları bir yerde ortaya çıkabilecek yangınları söndürmek için kullanılan sistemler bütünüdür. Farklı yapılan bir araya gelmesiyle oluşan bu tesisatlar aynı zamanda hayati öneme sahiptir. Çıkabilecek olası yangınların bir felaketle sonuçlanmadan söndürülmesini sağlar. Can ve mal güvenliği açısından yangın tesisatlarının modeli ve büyüklüğü tesisat türüne göre farklılık gösterir. Kullanım alanları aynı gibi görünse de bir yangın tesisatının söz konusu mekanda çıkabilecek küçük veya büyük tüm yangınları söndürme özelliğine sahip olması gereklidir. 

Yangın tesisatlarını kendi içerisinde kuru ve sulu sistem olarak ikiye ayırabiliriz. Öncelikli olarak bu iki sistem yangının söndürülmesi için kullanılır ancak kullanım alanları farklıdır. Kuru sistemler daha çok donma riski barındıran yerlerde tercih edilir. Kuru sistemlerde kullanılan boruların içerisinde ise hava, azot gazı gibi bileşenler bulunur. Böylece su akışı etkin bir şekilde sağlanarak yangın kolay ve hızlı bir şekilde söndürülür. Sulu söndürme sistemlerinde ise su dağıtımı etkin bir şekilde tasarlanır. 

Hayatımızın birçok alanında özellikle iş ve yaşam merkezlerinde görebileceğimiz yangın tesisatları genel olarak köpük ve benzeri sistemlerle çalışmaktadır. Buna göre kullanılan yangın tesisatı malzemeleri de farklılık gösterebilir. Tesisatın en önemli parçasını boru sistemi ürünlerinin oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu boru sistemlerinin içerisinde yangını söndürmeye yarayan maddeler taşınarak tüm bina geneline ulaşacak şekilde dizayn edilir. 

Yangın tesisatı projelerinin oluşturulması, bakım ve onarımlarının yapılması gibi alanlarda hizmet veren Derya İklimlendirme Mühendislik firmamız size en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Tesisat ekibimiz kurulum işlemlerinden bakım onarıma kadar birçok alanda destek vermektedir. Sizler de sorularınız, görüş ve önerileriniz hakkında bizimle iletişime geçebilir ve hizmetimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derya İklimlendirme ve Mühendislik

Firmamız yıllardır değişmeyen uzman kadrosuyla işçilik kalitesi konusunda daima birkaç adım önde olmayı başarmıştır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

© copyright 2021 Derya İklimlendirme ve Mühendislik